Badania i testy kliniczne

Naukowo udokumentowana efektywność działania wybielającego i ochronnego past Blanx.

 

Z badań Światowej Organizacji Zdrowia W.H.O.

Mediolan, 5 lipca 2000

"Blanx dzięki współdziałaniu aktywnych komponentów pochodzenia naturalnego, porostu islandzkiego i dwóch aktywnych związków fluoru, jest jedyną pastą do zębów z naturalnym czynnikiem wybielającym nie niszczącym struktury szkliwa zębowego.
Blanx działa jako profilaktyczny i kosmetyczny czynnik naturalnie regulujący i stabilizujący symbiozę mikroflory jamy ustnej.
Te szczególne i wyłączne właściwości czynią z pasty Blanx perfekcyjnie skomponowaną, naturalnie wybielającą pastę do zębów, jedyną w swoim rodzaju na rynku."

Liczne testy oraz badania kliniczne przeprowadzone w najnowocześniejszych, prestiżowych ośrodkach akademicko - badawczych jednoznacznie potwierdzają wysoką skuteczność preparatów BlanX jako produktów o działaniu kosmetycznym do wybielania zębów oraz jako produktów higienicznych: zapewniających optymalną ochronę szkliwa i zębów przed próchnicą, chroniących dziąsła przed stanami zapalnymi i chorobami przyzębia, zapobiegających powstawaniu kamienia nazębnego.

 
 
 
 

Potwierdzone działanie wybielające

Testy kliniczne przeprowadzone pod kontrolą medyczną na odpowiedniej grupie pacjentów, jednoznacznie potwierdzają skuteczność działania wybielającego past kosmetyczno - ochronnych BlanX, a zwłaszcza redukcję osadów nazębnych i znaczne wybielenie zębów.

 
 
 
 

Efekt Przeciwbakteryjny

Test przeprowadzono na dwóch grupach wolontariuszy. Wyniki wskazują na spadek ilości bakterii patogennych w jamie ustnej (zwłaszcza bakterii Streptococcus mutants) w grupie pacjentów stosujących do codziennej higieny jamy ustnej preparaty BlanX. W grupie porównawczej stosującej placebo efekt redukcji bakterii chorobotwórczych w jamie ustnej był zdecydowanie słabszy.

 
 
 
 

Ochrona Dziąseł

Testy In vitro przeprowadzone na komórkach ludzkich dziąseł dostarczyły dowodów naukowych poświadczających doskonałą zgodność biologiczną preparatów BlanX z komórkami dziąseł. Testy porównawcze wykonane na wolontariuszach przez okres 7 dni, potwierdzają wysoką skuteczność preparatów BlanX w zapobieganiu stanów zapalnych dziąseł.
Badanie wykazało, że w grupie pacjentów stosujących do codziennej higieny pasty BlanX wskaźnik dziąsłowy (GI index) uległ redukcji o 79%, podczas gdy w grupie pacjentów stosujących placebo wskaźnik dziąsłowy spadł o zaledwie 26.19%.

BlanX to pasta o wyjątkowej i unikalnej formule, która chroni zęby w kompleksowy sposób dzięki swym właściwościom:
- przeciwbakteryjnym i bakteriostatycznym
- czyszczącym i wybielającym zęby
- doskonałej biozgodności i ochronie tkanek dziąseł

 
 
 
 

Pacjenci docenili wysoką skuteczność produktów BlanX

Testy konsumenckie potwierdziły jak przyjemnie jest stosować produkty BlanX, które zapewniają długotrwałe uczucie świeżości, pozostawiając zęby wyjątkowo wypolerowane i gładkie, a przede wszystkim błyszczące, białe i zdrowe. Wyjątkowe właściwości produktów BlanX umożliwiają skuteczne usunięcie płytki bakteryjnej, zapobiegają formowaniu się kamienia nazębnego oraz powstawaniu osadów nazębnych i nieestetycznych przebarwień.

 

BlanX uczyni Twój uśmiech doskonale białym,
a Tobie da pewność siebie i zadowolenie z własnego wyglądu.